Kim jesteśmy? Złotowski Korpus Ekspedycyjny


Złotowski Korpus Ekspedycyjny to stowarzyszenie zajmujące się lokalną turystyką poprzez organizację wycieczek, rajdów i gier terenowych. Organizację tworzą pasjonaci różnych aktywności fizycznych, którzy od 2010 roku rozwijają swoje zainteresowania, dzieląc się nimi z tymi którzy uczestniczą w organizowanych przez stowarzyszenie wydarzeniach. ZKE działa również na rzecz rozwoju wolontariatu lokalnego.


Kim jesteśmy? Złotowski Korpus Ekspedycyjny


Złotowski Korpus Ekspedycyjny to stowarzyszenie zajmujące się lokalną turystyką poprzez organizację wycieczek, rajdów i gier terenowych. Organizację tworzą pasjonaci różnych aktywności fizycznych, którzy od 2010 roku rozwijają swoje zainteresowania, dzieląc się nimi z tymi którzy uczestniczą w organizowanych przez stowarzyszenie wydarzeniach. ZKE działa również na rzecz rozwoju wolontariatu lokalnego.


petros_witeckos

06 czerwca 2021

Brak komentarzy

Liga Latających Talerzy 2020/21 finał!

Plan a rzeczywistość

Wiadomo, że dla każdego ostatni rok był co najmniej dziwny. Niepewność, zmiany, ograniczenia. Z zaplanowanych dziewięciu spotkań odbyło się  tylko sześć. Ważne że chcieliśmy grać, nasi przyjaciele z Trójmiasta, Poznania, Portugalii  i innych miejscowości bywali u nas i chcieli grać. Graliśmy w wietrze na słońcu  ( taki był nasz finał), ale pamiętam także ten jeden raz, gdy temperatura sięgała -15 stopni. Myślałem że przesuniemy rozgrywki, jednak nie, gorące serca, rywalizacja rozgrzewały wszystkich wystarczająco mocno.

Dobry pomysł

DISCGOLFPARK Złotów cieszy się coraz większym powodzeniem. Praktycznie na każdym ze spotkań było widać nowe twarze, nowych chętnych i ciekawych rywalizacji, gry.  Jesteśmy popularni także w Polsce. Pole uznawane jest za ciekawe i wymagające. Nasza ekipa DGC Bucks grywa i tu i tam i są znani w różnych częściach Polski.

A tak niedawno przychodzili na pole żeby zobaczyć o co chodzi… 🙂

Zapał i zaangażowanie

Uczestnicy ligi spędzali prawie każdą wolną chwilę na polu. Dźwięk łańcuchów koszy często było słychać z promenady. Ostatnia finałowa rozgrywka odbywała się na większym o 4 specjalne kosze polu. Zmieniły się także tee, i flighty.

Było ciekawiej, trudniej i co ważne dla wszystkich, to pole było nowe dla każdego, co dawało szansę na wyłonienie tych którzy potrafią grać. Specjalne podziękowania dla kolegów, którzy wymyślili ten układ (wiem o Krzyśku i Patryku, Radomirze, Mateuszu, ale pewnie jeszcze kilku dokładało swoje pomysły) Dziękujemy także tymi którzy pożyczyli kosze ( Patryk, Piotr, Szkoły podstawowe  w Sławianowie, i Stawnicy).

Możliwości

Tak, pole ma swoje możliwości, ale nie jest z gumy. Drzewa, górki dają klimat, ale właściwie dzięki tylko pomysłowości i zapałowi dało się coś jeszcze wycisnąć. Aż prosi się o miejsce na parking, może ktoś miałby pomysł na knajpkę? Trzeba przyznać że wiata to strzał w 10, choć wymaga przypilnowania. Trudno zapanować nad tymi, którzy  mają za dużo energii a głowa p…ta. No ale życie nie składa się tylko z przyjemności. Im więcej ludzi gra, tym więcej pilnuje.

Finał

Zgodnie z naszymi ustaleniami, o puchar przechodni mogą grać ci który grali w co najmniej 4 turniejach. Po pełnej kolejce było takich 22 osoby. W sumie w całej lidze wzięły udział aż 53 osoby. Bardzo cieszymy się, że grali u nas koledzy z Warszawy, Trójmiasta, Poznania, Bydgoszczy itd. Fajne jest także to, że wtedy kiedy potrzebowaliśmy pomocy w sprzątaniu po rozbudowie stawili się także. Za taką pomoc szczególnie dziękujemy.

Walka była bardzo zacięta. Jak nigdy, raczej było słychać dźwięk wpadających dysków niż pogaduchy czy przekleństwa. Po dwóch rundach mieliśmy remis i potrzebna była dogrywka do której stanęli Krzysztof Wrzeszcz i Maciej Litwinienko. Presja była duża, bo na rozgrywkę patrzyła reszta ekipy. Upał, zmiana układu i emocje dawały się we znaki. W końcu finałową dogrywkę wygrał Krzysztof Wrzeszcz i do niego trafił puchar przechodni.  Także i jego imię znajduje się od dziś na liście zwycięzców pucharu.

Zwycięzcy

Krzysztof Wrzeszcz  – przejął puchar

Maciej Litwinienko – II miejsce

Mateusz Bzówka – III miejsce

Sebastian Śleboda – ACE na koszu 7

Nagroda specjalna ufundowana przez Wójta Gminy Złotów – piękny plecak. Sebastian przekazał swoją nagrodę najmłodszemu zawodnikowi dzisiejszego turnieju Florianowi Nowaczeskiemu, który zgranął także nagrodę dla najmłodszego i wylosował dysk. To się nazywa fart. Mam nadzieję że rośnie nowy talent. Brawo Sebastian!

Nagrody sponsorowali

Logo ZKE

Jesienią znowu zobaczycie takie tabliczki... Oznacza to że gramy! Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.