Kim jesteśmy? Złotowski Korpus Ekspedycyjny


Złotowski Korpus Ekspedycyjny to stowarzyszenie zajmujące się lokalną turystyką poprzez organizację wycieczek, rajdów i gier terenowych. Organizację tworzą pasjonaci różnych aktywności fizycznych, którzy od 2010 roku rozwijają swoje zainteresowania, dzieląc się nimi z tymi którzy uczestniczą w organizowanych przez stowarzyszenie wydarzeniach. ZKE działa również na rzecz rozwoju wolontariatu lokalnego.


Kim jesteśmy? Złotowski Korpus Ekspedycyjny


Złotowski Korpus Ekspedycyjny to stowarzyszenie zajmujące się lokalną turystyką poprzez organizację wycieczek, rajdów i gier terenowych. Organizację tworzą pasjonaci różnych aktywności fizycznych, którzy od 2010 roku rozwijają swoje zainteresowania, dzieląc się nimi z tymi którzy uczestniczą w organizowanych przez stowarzyszenie wydarzeniach. ZKE działa również na rzecz rozwoju wolontariatu lokalnego.


O nas

Stowarzyszenie Złotowski Korpus Ekspedycyjny powstało w 2010 roku, jako pomysł trzech kolegów (formalnie zgłoszone do KRS 17.08.2011.) Od początku interesowała nas turystyka, ta dalsza, i ta bliższa. Na początku spotykaliśmy się w przemiłej knajpce i wspólnie oglądaliśmy zdjęcia z naszych podróży, zapraszaliśmy gości i słuchaliśmy ich opowieści by marzyć o kolejnych wyprawach. Pewnego dnia nadszedł czas działania – zdecydowaliśmy się wspólnie wyruszyć w teren i zorganizować pierwszą ekspedycję. Zaczęliśmy od Głomi – lokalnej rzeczki, która była uznana za nieciekawą.

Dwunastu mężczyzn ruszyło w marcu odkrywać nieznaną rzekę, by sprawdzić czy jest spławna. Mowa oczywiście o niezwykłej Głomii, która kryła przed nami wiele tajemnic.

Gotowi na wszystko, zabraliśmy piłę motorową, liny i… przetarliśmy ten szlak. Od początku interesowała nas turystyka, ta dalsza, i ta bliższa. Na początku spotykaliśmy się w przemiłej knajpce i wspólnie oglądaliśmy zdjęcia z naszych podróży, zapraszaliśmy gości i słuchaliśmy ich opowieści by marzyć o kolejnych wyprawach. Oddaliśmy tę rzekę mieszkańcom we władanie – dziś jest to typowe miejsce rekreacji i popularna trasa spływowa. Potem przyszły kolejne pomysły, które realizowaliśmy sami, bądź we współpracy z innymi ludźmi i stowarzyszeniami.

W 2011 roku zorganizowaliśmy pierwszy festiwal relacji z podróży KOCIOŁ. Z założenia jest to coroczna impreza lokalna, która ma pokazywać, że Złotów jest wspaniałym miejscem, w którym można rozpocząć fantastyczne podróże. Każdy może zgłosić film w jednej z dwóch kategorii: „Wokół komina” – wycieczki po Polsce oraz „ Tam gdzie sadza nie doleci” – podróże zagraniczne. Nagrodą w festiwalu jest żeliwny kocioł do warzenia strawy nad ogniskiem, symbol różnorodności, bo przecież każdy z nas jest częścią tej potrawy, która ma smak świata.

Strona którą przeglądacie to efekt naszych wspólnych działań, doświadczeń i radości. Złotowski Korpus Ekspedycyjny daje nam możliwość wspólnego spędzania czasu i realizowania pasji. Specjalizujemy się w nietypowych atrakcjach: przygotowujemy nocne spływy  kajakowe z fabułą. Wraz ze stowarzyszeniem motocyklistów Explorers organizujemy Rajd W Ciemno – rajd, którego uczestnicy nie wiedzą, gdzie dokładnie będzie meta i w atmosferze zagadkowości rozwiązują zadania, by dotrzeć do celu. Nie boimy się wyzwań, dlatego wspólnie z Fundacją Strefa Przygód organizujemy Krajna Adventure Race – przygodowy rajd po Krajnie dla twardzieli. Organizujemy także wypady rowerowe i gry miejskie. Współpracujemy ze szkołami. Dla członków stowarzyszenia co roku organizowana jest wyprawa w wybrane miejsce. To czas na integrację i wspólne odkrywanie tego, co nieznane. A ponadto chętnie spotykamy się przy ognisku by poopowiadać i powspominać przygody, które przeżyliśmy. Nasz cel to organizacja turystyki w okolicach Złotowa. Chcielibyśmy być Waszymi przewodnikami po naszej Krajnie…

Tak filmowo podsumowaliśmy nasze 10 lat!

Jeśli chcesz dołączyć!

Jak się można zapisać?

Nie musisz się zapisywać żeby z nami działać. Wiele razy do naszych projektów zapraszamy osoby niezrzeszone, stowarzyszenia, wolontariuszy. Bawimy się tym co robimy i podstawowa sprawa to szczera chęć działania. To podstawa żeby zacząć. Potem możesz poczuć dumę gdy Twoje, Nasze dzieło zostało zrealizowane.

Jakie są obowiązki?

Trzeba działać – to najważniejsze. Walne zebranie to ważny moment. Tu podsumowujemy cały rok, planujemy następne działania, śmiejemy się i wspominamy Tu trzeba być.

Składki? Cóż, także są, ale jeśli to kłopot, możemy znaleźć inne rozwiązanie.

Poniżej masz nasz statut i deklarację członkowską. Przeczytaj!

Czekamy także na Ciebie!

Warto do nas przystąpić, bo:

Jeśli się chce działać, potrzeba wsparcia tych którzy mają doświadczenie. Wiadomo że w grupie jest fajniej i śmieszniej. Są także pewne przywileje. Można korzystać ze sprzętu który zebrał się przez czas od 2011 roku, a jest tego trochę :-). Mamy swoje naszywki, koszulki, namioty, ponton z silnikiem i przyczepką, meble campingowe, łuki i jeszcze pare gadżetów.