KrajNa Weekend

Mapa

 Na mapie znajdziecie miejsca które warto wziąć pod uwagę przy planowaniu wycieczek. Wspominamy o nich na naszych filmach. Warto zajrzeć na kanał KrajNA Weekend na Youtubie

Time used: ms

KRAJNA

Dla nas to dom. Tu mieszkamy i wydaje się że znajmy ją jak kąty własnego domu. Ciagle jednak odkrywamy coś, lub kogoś, bo Krajna to także ludzie. Zawody, pasje, historie. Jak to w domu czy rodzinie bywa, jedne bardzo otwarte, lub przeciwnie, skryte i tajemnicze. Krajna nas pochłania i ciekawi. Chcielibyśmy byście z nami spróbowali ją odkryć. Nie ma tu zbyt wielu zamków, gór, ale jest piękna.

Przyroda

To wiele lasów, rzek, pól. Tu nie ma zgiełku. Słychać ptaka, wodę i wiatr. Wiosną jest bardzo zielono, jesienią przeważa bursztyn i brązy. W centrum leży Krajeński Park Krajobrazowy.

Krajobraz

Jest tu raczej płasko, lecz i niejedna górka się trafi. To piękny teren dla miłośników MTB czy pieszych wędrówek. Kajakarze powinni być zadowoleni. Jest wiele rzek z różnym poziomem trudności. Żeglarze także mają gdzie pływać – jest kilka większych jezior. Jesienią jest to raj dla grzybiarzy. W lasach jest wiele zwierzyny, która daje się zobaczyć, czy fotografować.

Wikipedia o Krajnie...

 

 

Krajna – kraina historyczna w Polsce, zamieszkana przez plemiona słowiańskie, wcześniej będąca w kręgu germańskich kultur wielbarskiej i przeworskiej, a jeszcze wcześniej w kręgu najprawdopodobniej kultury łużyckiej, początkowo część Pomorza, w II poł. X wieku przyłączona do państwa Polan, następnie utracona i odzyskana w I poł. XII wieku, później przyłączona do państwa zakonu krzyżackiego, od 1314 przynależąca do województwa kaliskiego i stąd jest często uznawana za część Wielkopolski; w okresie zaboru pruskiego część ówczesnej pruskiej prowincji Prusy Zachodnie;okresie międzywojennym wschodni obszar Krajny, który wszedł w skład państwa polskiego, wchodził w skład województwa pomorskiego – część północna (od 1938 całość) i województwa poznańskiego – część południowa; zachodni obszar Krajny, który pozostał w granicach Niemiec przynależał administracyjnie do Marchii Granicznej Poznańsko-Zachodniopruskiej, a od 1938 do prowincji pomorskiej; obecnie należąca do województw: kujawsko-pomorskiego (Kamień KrajeńskiSępólno KrajeńskieWięcborkMroczaNakło nad Notecią), pomorskiego (Debrzno) i wielkopolskiego (ZłotówKrajenkaWysokaWyrzyskŁobżenica). Nazwa Krajna pochodzi od historycznego położenia tego regionu na rubieży, na krańcu państwa Polan[1

Tyle Wikipedia..

Po Krajnie chcą Was oprowadzać Tubylcy

Ziemowit Paech

Poleca rower. Zjechał już całą naszą okolicę i nie tylko. Jest rowerowym ekspertem przygotowanym na każdą trasę. Kiedy nadchodzi urlop, na pewno gdzieś pojedzie…
Taki po prostu jest… Ziemek

Adrian Adi Lachowski

Absolwent WSG w Bydgoszczy Licencjat Geografii o specjalności Turystyka. Na codzień pracuję jako Ratownik WOPR na basenie oraz Instruktor Pływania we własnej firmie. Jestem Ratownikiem Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Kajakarstwo wszelkiego rodzaju to moja pasja. Żadnych rzek się nie boję;-) prowadzę spływy kajakowe z grupami zorganizowanym jako przewodnik/instruktor/ratownik.

Krzysztof Sobieszczyk Bajo

Prowadzę wraz z małżonką Kingą wypożyczalnię kajaków BAJO KAJAKI
Kajak kajkowi nie równy, Doradzę, odradzę zorganizuję Twoją wyprawę po rzekach: Głomia, Gwda, Piława, Rurzyca, Dobrzyca, Łobżonka, Szczyra.
Moje marzenie: Wybudować osadę z dala od cywilizacji

Piotr Witecki

Inżynier elektroautomatyki okrętowej, pasjonat wynalazków i podróży – szczególnie tych rowerowych. Ciekawy świata i jego ogromu. Interesują go wszelkie połączenia interdyscyplinarne. Organizator kilku imprez rajdowo- przygodowych. Kontakt z innymi ludźmi to dla niego przyjemność. Potrafi zadawać celne pytania i szukać na nie odpowiedzi – Dlaczego? To jego ulubione pytanie. Nie boi się pytać – po co?

Wojtek Kuśmirek

Z wykształcenia socjolog i filozof. Były żołnierz, miłośnik turystki kajakowej i rowerowej. Zapalony biegacz i ultramaratończyk, który uwielbia sprawdzać własne granice wytrzymałości. Lekkie pióro i wyobraźnia pozwalają narodzić się niejednej grze i rywalizacji terenowej. Miłośnik historii II wojny światowej, bardzo lubi czytać i oglądać dobre filmy. Pomaga organizować różne imprezy przygodowo-sportowe, a jedyne czego żałuje to tego, że doba jest za krótka.

Sławomir (Smara) Marczewski

Inżynier budownictwa, w młodości harcerz.
Aktualnie:
własna działalność – Sklep i serwis rowerowy „rowerySmary” miłośnik podróży, aktywnego trybu życia i wyzwań biegacz ultra pasjonat gór, które przemierza podczas górskich biegów długodystansowych chętny poznawania i pokazania swoim dzieciom, świata (tego bliższego i dalszego) poprzez turystykę pieszą, rowerową, kajakarstwo, a może i żeglarstwo.

%d bloggers like this: