ADD SOME TEXT THROUGH CUSTOMIZER
ADD SOME TEXT THROUGH CUSTOMIZER

Związek partnerski

Czy miasta mogą być partnerami? Wygląda że tak, bo mamy miasta partnerskie. Jest Nieśwież, Gifhorn, La Flèche, Rathenow, Goole, Egesin. Co to znaczy? Postanowiliśmy pójść tym tropem i sprawdzić. Czy. my mieszkańcy Złotowa możemy zaprzyjaźnić się z kimś z naszego miasta partnerskiego.

Padło na La Flèche. Poszukaliśmy kontaktu i początkowo miał to być wyjazd większej ekipy, ale odległość, terminy i koszty trochę ograniczyło nasze możliwości. W końcu pojechaliśmy rodzinnie.

Miasteczko piękne i bardzo podobne do Złotowa. Są jeziora, rzeka, podobna liczba mieszkańców. Bazując na kontaktach z poprzednich wyjazdów skorzystaliśmy z gościnności znajomych którzy przyjeli nas ( 5 osób) pod swój dach. Było pięknie, gościnnie i smacznie. Nasi gospodarze zorganizowali dla naszej całej ekipy rowery.

Jest rzeka i są spływy. Niezła wypożyczalnia kajaków, która organizuje gry na rzece. Jest DiscGolf ciekawy bo na otwartej przestrzeni. Jest basen, sala widowiskowa i 2 jeziora w obrębie miasta. Ludzie siedzą, piknikują, jeżdżą na rowerach po wielu ścieżkach rowerowych. Jest piękne Zoo i Loara a nad nią wiele wspaniałych zamków.

Jak zwykle szukaliśmy ludzi i znaleźliśmy. Mówi się o polskiej gościnności, ta francuska jest także całkiem dobra. Spędziliśmy razem dużo czasu, rozmawialiśmy. Teraz czeka nas rewanż. Okaże się czy my mamy co pokazać, czym się pochwalić. Raczej jestem o to spokojny….:-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.