Związek partnerski

Czy miasta mogą być partnerami? Wygląda że tak, bo mamy miasta partnerskie. Jest Nieśwież, Gifhorn, La Flèche, Rathenow, Goole, Egesin. Co to znaczy? Postanowiliśmy pójść tym tropem i sprawdzić. Czy. my mieszkańcy Złotowa możemy zaprzyjaźnić się z kimś z naszego miasta partnerskiego.

Padło na La Flèche. Poszukaliśmy kontaktu i początkowo miał to być wyjazd większej ekipy, ale odległość, terminy i koszty trochę ograniczyło nasze możliwości. W końcu pojechaliśmy rodzinnie.

Miasteczko piękne i bardzo podobne do Złotowa. Są jeziora, rzeka, podobna liczba mieszkańców. Bazując na kontaktach z poprzednich wyjazdów skorzystaliśmy z gościnności znajomych którzy przyjeli nas ( 5 osób) pod swój dach. Było pięknie, gościnnie i smacznie. Nasi gospodarze zorganizowali dla naszej całej ekipy rowery.

Jest rzeka i są spływy. Niezła wypożyczalnia kajaków, która organizuje gry na rzece. Jest DiscGolf ciekawy bo na otwartej przestrzeni. Jest basen, sala widowiskowa i 2 jeziora w obrębie miasta. Ludzie siedzą, piknikują, jeżdżą na rowerach po wielu ścieżkach rowerowych. Jest piękne Zoo i Loara a nad nią wiele wspaniałych zamków.

Jak zwykle szukaliśmy ludzi i znaleźliśmy. Mówi się o polskiej gościnności, ta francuska jest także całkiem dobra. Spędziliśmy razem dużo czasu, rozmawialiśmy. Teraz czeka nas rewanż. Okaże się czy my mamy co pokazać, czym się pochwalić. Raczej jestem o to spokojny….:-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.